201
Accesați concursul

gsp.ro / Noutăți

04.05.2024 Prima mutare a lui Dan Petrescu la CFR Cluj » Vine gratis omul dorit insistent și de FCSB!

03.05.2024 6 lucruri care nu s-au văzut la TV în șocul Farul - Sepsi 1-4 » Ultrașii l-au luat la țintă pe comentator, scaune eliberate la pauză și nervi pe banca tehnică!

03.05.2024 Mircea Rednic a făcut iar show la conferință » De ce regretă că Mititelu junior nu se implică mai mult + Mesaj către dinamoviști: „O să fiu înjurat!”

03.05.2024 Întrebat despre interesul celor de la FCSB, Ștefănescu a evitat un răspuns ferm: „Vreți să mă pun rău cu patronul?!”

03.05.2024 Bernd Storck dezvăluie cum l-a bătut pe Hagi + Ce spune despre prelungirea contractului

03.05.2024 Gică Hagi, resemnat și amenințător după 1-4 cu Sepsi: „Sunt obligat să găsesc soluții! Vedem cu cine continuăm”

03.05.2024 Atac la Mo Salah: „Este cel mai egoist jucător pe care l-am văzut”

03.05.2024 Două faze controversate în Farul - Sepsi: jucătorii lui Hagi, iertați de eliminare!

03.05.2024 Dezvăluire imediat după Farul - Sepsi: „Antrenorul a oprit ședința de pregătire! Asta ne-a spus”

03.05.2024 Ce i-a spus Cătălin Hîldan lui Ionuț Chirilă înainte să moară: „Nu ştiu ce bagă ăştia în noi! Uite aşa stăm cu perfuzii”

03.05.2024 Farul - Sepsi, ÎNTRERUPT din cauza scandărilor xenofobe!

03.05.2024 Veste mare anunțată de UEFA: loturi mărite la 26 de jucători pentru EURO!

03.05.2024 Marco Reus pleacă de la Dortmund după 12 ani! Unde-și va continua cariera legenda Borussiei

03.05.2024 „Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

03.05.2024 Un fundaș al lui Juventus a refuzat să achite o amendă cât jumătate din salariul pe o zi și acum are dosar penal. Motivul trimiterii în judecată

03.05.2024 Scandal legat de transferul unui adversar al României la Euro 2024. Plângere la UEFA pentru fraudă fiscală!

03.05.2024 Ladislau Boloni a numit cei mai mari atacanți pe care i-a antrenat: „Ar fi o greșeală să-l compar pe Mikautadze cu aceștia”

03.05.2024 Jurgen Klopp a vorbit despre conflictul cu Mohamed Salah: „Dacă nu ne-am cunoaște atât de bine...”

03.05.2024 Ronaldo lansează cea mai scumpă șampanie din lume! Cât costă și cum se numește noua investiție a lui Cristiano

03.05.2024 Soția l-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”

03.05.2024 VfB Stuttgart vs Bayern e derby-ul etapei. FC Koln, a doua retrogradată?

03.05.2024 Fanii lui Tottenham își pierd răbdarea! Îl cer titular pe Radu Drăgușin + Explicațiile lui Postecoglou după 0-2 cu Chelsea

Super Liga, Faza 2, etapa a 8-a
04.05, 16:00 Petrocub - Dacia Buiucani
04.05, 18:00 Sheriff - Milsami
04.05, 20:00 FC Bălți - Zimbru
Marandici joacă pentru prima dată din martie, trei jucători moldoveni în finala Cupei României, patru fotbaliști înscriu goluri: evoluția jucătorilor moldoveni peste hotare
17 mai 2022, marti

Marandici joacă pentru prima dată din martie, trei jucători moldoveni în finala Cupei României, patru fotbaliști înscriu goluri: evoluția jucătorilor moldoveni peste hotare Portalul Moldfootball.com, în rubrica săptămînală, care este publicată în noaptea dintre luni spre marți, relatează cum au evoluat stranierii noștri în campionatele lor pe parcursul săptămînii.

În această rubrică scriem despre toți fotbaliștii din ligile superioare, precum și despre unii jucători ai selecționatei Moldovei, care evoluează în ligile secunde și echipele de tineret ale cluburilor europene.

10.05 - 16.05

ALBANIA

Kukësi - Dinamo Tirana 2:1. Puntus (K) a lipsit din raportul de joc din cauza unei accidentări.

ARMENIA

Noah - Novarank 3:3. Oancea (N) a fost înlocuit în minutul 88, Spătaru (N) a jucat pînă în minutul 77 - ambii s-au remarcat cu o pasă de gol. Ciopa (N) a rămas rezervă.

Pyunik - Urartu 1:1. Cociuc (P) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 46.

AZERBAIDJAN

Shamakhi - Gabala 0:1. Namașco (S) a fost integralist.

BELARUS

Vitebsk - Gomel 1:1. Costrov (G) a fost integralist.

Isloch - Slavia 0:2. Dros (S) a jucat tot meciul, Cobeț (S) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 86, iar în minutul 69 a marcat un gol.

BULGARIA

Botev Vratsa - Tsarsko Selo 0:0. Craciun (T) a lipsit din raportul de joc.

CEHIA

Teplice - Pardubice 0:2. Bulmaga (T) a jucat în lotul echipei de seniori pentru prima oară în ultimele luni. A început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 46, iar în minutul 38 s-a remarcat cu un autogol. A doua zi fotbalistul a evoluat o repriză pentru dublori.

CIPRU

AEL - Doxa 3:1. Milinceanu (A) a marcat un gol. A fost înlocuit în minutul 61.

CROAȚIA

Slaven Belupo - Rijeka 2:2. Caimacov (S) a lipsit din raportul de joc.

GRECIA

Olympiacos - Panathinaikos 1:2. Reabciuk (O) a fost integralist.

Olympiacos - PAOK 1:1. Reabciuk (O) a jucat tot meciul. După meci echipa a primit medaliile de aur și Cupa pentru cucerirea campionatului.

JAPONIA

Jubilo Iwata - Tokyo 2:1. Koșelev (J) a rămas pe banca de rezerve. Portarul de bază al clubului, care a fost accidentat a revenit în lot.

ISRAEL

Maccabi Petah Tikva - Hapoel Hadera 4:3. Nicolaescu (M) și-a făcut apariția în teren în minutul 69, iar în minutul 74 a marcat un gol.

ITALIA

D2. Ascoli - Benevento 0:1. 1/4 de finală din play-off. Ionița (B) început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 57.

Cagliari U-19 - Juventus U-19 2:0. Iovu (C) a lipsit din raportul de joc.

Empoli U-19 - Cagliari U-19 1:0. Iovu (C) a lipsit din raportul de joc.

Pescara U-19 - Bologna U-19 1:1. Staver (P) și Blanuța (P) au jucat tot meciul.

Lecce U-19 - Torino U-19 2:1. Akhalaia (Т) și-a făcut apariția în teren în minutul 62.

D3. FeralpiSalo - Pescara 2:1. Play-off sezonului, 1/8 de finală, retur. Blanuța (P) și-a făcut apariția în teren în minutul 86. Clubul său a ratat accederea în 1/4 de finala.

KAZAKHSTAN

Aktobe - Tobol 2:1. Ghinaitis (A) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 77.

Taraz - Akzhayik 2:0. Sicaci (A) a fost integralist.

Maqtaaral - Kaspij 2:1. Rozgoniuc (M) a jucat tot meciul și a primit un cartonaș galben.

KÂRGÂZSTAN

Kara Balta - Dordoi 1:4. Focșa (D) a fost integralist.

MALTA

Floriana - Hibernians 2:1. 1/2 de finală a Cupei Maltei. Rebenja (F) a lipsit din raportul de joc. Echipa a acces în finala turneului.

Valetta - Floriana 1:2. Finala Cupei Maltei. Rebenja (F) a lipsit din raportul de joc. Echipa sa a cîștigat trofeul.

ROMÂNIA

Argeș - Voluntari 0:1. 1/2 de finală a Cupei României, retur. Armaș (V) a jucat tot meciul. Rață (V) a început meciul în formația de start și și a fost înlocuit în minutul 62, a încasat un cartonaș roșu în minutul 86. Echipa a acces în finala turneului cu scorul general 3:0.

Voluntari - FCSB 2:2. Armaș (V) a jucat tot meciul. Rață (V) nu a evoluat din cauza suspendării.

CFR Cluj - Universitatea Craiova 2:1. D.Rusu (U) a lipsit din raportul de joc.

Dinamo București - UTA Urad 1:1. Carp (D) a rămas pe banca de rezerve.

Universitatea Craiova 1948 - Sepsi 0:5. V.Damașcan (S) a marcat un gol. A fost înlocuit în minutul 66.

RUSIA, D2

Olimp-Dolgoprudny - Akron 0:2. Nihaev (A) a lipsit din raportul de joc.

Kuban - Krasnodar-2 0:0. Ciuperca (Kub) și-a făcut apariția în teren în minutul 68.

SLOVENIA

Domzale - Celje 1:1. Marandici (C) a jucat a doua repriză, intrând în teren pentru prima dată în ultimele 12 meciuri ale echipei.

SUEDIA

D2. Orebro - Osters 2:1. Mîțu (O) a rămas rezervă.

TURCIA

Girensunspor - Istanbul Basaksehir 1:1. A.Epureanu (I) a fost integralist.

D2. Manisa - Tuzlaspor 4:1. Posmac (T) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 46, în minutul 43 a primit un cartonaș galben.

Administraţia site-ului nu poartă răspundere pentru comentariile vizitatorilor. În acelaşi timp, administraţia vă îndeamnă să purtaţi discuţii în mod civilizat. Mesajele necenzurate, despre politică, religie, limbi, cu caracter publicitar sau scrise cu majuscule pot fi şterse, iar accesul la site a autorului poate fi blocat pe un termen nedeterminat.