5. Крапива Liderul 13 etape
201
Accesați concursul

gsp.ro / Noutăți

04.05.2024 FCSB, colecție specială pentru celebrarea titlului din Superligă » „Campionii României suntem noi!”

04.05.2024 A răspuns DUR scandărilor xenofobe: „Cu adevărat penibil! Mereu pățim așa la Ovidiu”

04.05.2024 Dinamo își decide viitorul într-o zi istorică a „câinilor”! 16 ani de la un meci cu cântec: „20 de procurori în tribună și 200 de jandarmi, se pregătesc să facă arestări”

04.05.2024 Constructorul Dărmănești are ce n-au avut niciodată echipe precum Unirea Urziceni sau jucători precum Chivu, Lobonț sau Pancu

04.05.2024 Pe repeat! Fotbalistul „sacrificat” de Kopic a înscris golul sezonului în Liga 2! Execuție de la 30 de metri în poarta Stelei

04.05.2024 Prima mutare a lui Dan Petrescu la CFR Cluj » Vine gratis omul dorit insistent și de FCSB!

04.05.2024 „Spre stupoarea noastră...” » Patronul a intrat în direct imediat după meci și a arătat cu degetul: „Era clar ca bună ziua!”

03.05.2024 6 lucruri care nu s-au văzut la TV în șocul Farul - Sepsi 1-4 » Ultrașii l-au luat la țintă pe comentator, scaune eliberate la pauză și nervi pe banca tehnică!

04.05.2024 A antrenat Dinamo și recunoaște: „Nu pot să spun că nu s-a participat la Cooperativă. Înțelegeți, erau niște ordine de sus!”

03.05.2024 Mircea Rednic a făcut iar show la conferință » De ce regretă că Mititelu junior nu se implică mai mult + Mesaj către dinamoviști: „O să fiu înjurat!”

03.05.2024 Întrebat despre interesul celor de la FCSB, Ștefănescu a evitat un răspuns ferm: „Vreți să mă pun rău cu patronul?!”

04.05.2024 Dezvăluiri despre Ronaldo, la 6 ani după decizia-șoc: „A vrut să ZGUDUIE planeta!”

04.05.2024 Sturm Graz a câştigat Cupa Austriei! Show în vestiar pe hit-ul momentului, „Made in Romania”

04.05.2024 Primul fotbalist care poate ajunge pe Anfield după plecarea lui Klopp » „Cormoranii” vor jucătorul care a „îngenuncheat-o” pe Liverpool

04.05.2024 Adio Tottenham după 6 luni?! Impresarul lui Drăgușin, declarații-bombă în Italia: „Dacă Postecoglou îi spune asta, pleacă!”

04.05.2024 „Este o crimă, să intervină Amnesty International!” » Klopp, EXPLOZIV! N-a mai ținut cont de nimic: „Fotbalul vă plătește pe voi, nu invers!”

04.05.2024 Suntem pregătiți? „Tricolorii”, avertizați deja: „Calitate incredibilă, clasă mondială! E punctul nostru forte!” » Secretele naționalei care ne așteaptă în decisivul de la EURO

03.05.2024 Veste mare anunțată de UEFA: loturi mărite la 26 de jucători pentru EURO!

03.05.2024 Marco Reus pleacă de la Dortmund după 12 ani! Unde-și va continua cariera legenda Borussiei

03.05.2024 „Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

03.05.2024 Un fundaș al lui Juventus a refuzat să achite o amendă cât jumătate din salariul pe o zi și acum are dosar penal. Motivul trimiterii în judecată

03.05.2024 Scandal legat de transferul unui adversar al României la Euro 2024. Plângere la UEFA pentru fraudă fiscală!

Super Liga, Faza 2, etapa a 8-a
04.05, 16:00 Petrocub - Dacia Buiucani
04.05, 18:00 Sheriff - Milsami
04.05, 20:00 FC Bălți - Zimbru
Stînă și Dros înscriu goluri, Cojocari reușește o pasă de gol în Liga 2 din România, clubul lui Jardan accede în finala Cupei României, Reabciuk rămâne rezervă: evoluția internaționalilor moldoveni
23 aprilie 2024, marti

Stînă și Dros înscriu goluri, Cojocari reușește o pasă de gol în Liga 2 din România, clubul lui Jardan accede în finala Cupei României, Reabciuk rămâne rezervă: evoluția internaționalilor moldoveni Portalul Moldfootball.com, în rubrica săptămînală, care este publicată în noaptea dintre luni spre marți, relatează cum au evoluat stranierii noștri în campionatele lor pe parcursul săptămînii.

În această rubrică scriem despre toți fotbaliștii din ligile superioare, precum și despre unii jucători ai selecționatei Moldovei, care evoluează în ligile secunde și echipele de tineret ale cluburilor europene.

16.04 - 22.04

ALBANIA

Kukesi - Skernderbeu 0:2. Solodovnicov (K) a fost integralist.

ARMENIA

Ararat Erevan - Pyunik 0:1. Cociuc (P) a rămas rezervă.

Pyunik - Ararat-Armenia 2:2. Cociuc (P) a rămas rezervă.

AZERBAIDJAN

Turan-Tovuz - Sumqayit 1:4. Marandici (T) a jucat tot meciul și a încasat un cartonaș galben.

Araz Naxcivan - Sabail 0:2. Avram (A) a fost integralist.

BELARUS

Slavia - Dinamo Brest 1:1. Dros (S) a jucat tot meciul, a reușit să înscrie un gol în minutul 22 și a încasat un cartonaș galben.

Dinamo Minsk - Neman 1:0. Cupa Republicii Belarus, semifinală, prima manșă. Costrov (N) a rămas rezervă.

Neman - Vitebsk 0:1. Costrov (N) nu a fost inclus în raportul de joc.

Isloch - Torpedo BelAZ 1:0. Cupa Republicii Belarus, semifinală, prima manșă. Bulmaga (I) a fost înlocuit în minutul 83, iar 5 minute mai devreme a primit un cartonaș galben. Nihaev (I) a rămas rezervă. Cobeț (T) a lipsit din raportul de joc.

Dinamo Minsk - Torpedo BelAZ 0:0. Cobeț (T) a ieșit în teren în minutul 64.

Slutsk - Isloch 1:3. Bulmaga (I) a primit un cartonaș galben în minutul 31 și a fost înlocuit cu Nihaev (I) în minutul 83.

CROAȚIA

Osijek - Istra 1961 1:2. Iovu (I) a fost integralist.

Slaven Belupo - Hajduk 0:1. Caimacov (S) a fost înlocuit în minutul 30 din cauza unei accidentări.

ELVEȚIA

Yverdon - Stade Lausanne Ouchy 3:0. V.Damașcan (S) a ieșit în teren în minutul 69.

FRANȚA

D2. Annecy - Grenoble 0:1. Postolachi (G) a rămas rezervă.

GRECIA

PAS Lamia 1964 - Panathinaikos 0:5. Koșelev (PAS) a jucat toate cele 90 de minute de joc.

D2. AEL Larisa - Niki Volos 2:3. Stînă (A) a început meciul în formația de start și a reușit să înscrie un gol în minutul 23.

ITALIA

D2. Lecco - Venezia 1:2. Ionița (L) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 71.

KAZAKHSTAN

Zhetysu - Șahtior Karagandî 1:0. Mostovei (Ș) a rămas rezervă.

LETONIA

Grobinas - Liepaja 3:2. Rozgoniuc (G) a lipsit din raportul de joc.

LIBAN

Al Ansar - Nejmeh 2:0. Litveacov (N) a început meciul în formația de start.

LITUANIA

Siauliai - Dainava 1:0. D.Mandrîcenco (D) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 90.

LUXEMBURG

Differdange - Swift Hesperange 2:0. Akhalaia (S) nu evoluează din cauza unei accidentări.

POLONIA

Cracovia - Puszcza Niepolomice 0:1. Craciun (P) a jucat tot meciul și a primit un cartonaș galben, Revenco (P) a fost înlocuit în minutul 62, primind un cartonaș galben imediat după pauză.

ROMÂNIA

Corvinul - Voluntari 3:1. Cupa României, semifinala. Armaș (V) și Rață (V) au lipsit din raportul de joc. Voluntari a fost eliminat din competiție.

Poli Iași - Voluntari 3:1. Armaș (V) și Rață (V) au jucat tot meciul, Vadim a încasat un cartonaș galben.

U Craiova 1948 - Dinamo București 1:1. Railean (D) și Neagu (D) au rămas rezerve.

Oțelul - U Cluj 2:1. Cupa României, semifinala. V.Jardan (O) a rămas rezervă, iar clubul său a promovat în finala competiției.

Oțelul - U Cluj 1:0. V.Jardan (O) a rămas rezervă.

RUSIA

Zenit - Spartak 0:0. Cupa Rusiei, semifinala, manșa a doua. Reabciuk (S) a rămas rezervă.

Rostov - Spartak 1:5. Reabciuk (S) a rămas rezervă.

Krasnodar - Fakel 2:0. Moțpan (F) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 66.

TURCIA

D2. Eyupspor - Boluspor 0:0. Posmac (B) a fost integralist.

UCRAINA

Vorskla - Kolos 0:2. Cucoș (K) a rămas rezervă.

D2. Karpaty - Inhulets 1:2. Baboglo (K) a fost integralist.

UZBEKISTAN

Sirdaryo - Neftchi Ferghana 1:5. Carp (N) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 78.

LIGA 2 (ROMÂNIA)

Argeș - Reșița 0:1. Dolghi (R) a rămas rezervă.

Ceahlăul - Alexandria 4:0. Jalbă (C) a fost integralist.

Hunedoara - Mioveni 2:0. Cărăruș (M) a lipsit din raportul de joc.

Chindia - Steaua. Cojocaru (C) a rămas rezervă. Bogaciuc (C) a fost integralist. Boiciuc (S) a rămas rezervă.

Șelimbăr - Unirea Slobozia 1:2. Rusu (U) și Cojocari (U) au fost integraliști, iar Cojocari a reușit o pasă de gol.

Administraţia site-ului nu poartă răspundere pentru comentariile vizitatorilor. În acelaşi timp, administraţia vă îndeamnă să purtaţi discuţii în mod civilizat. Mesajele necenzurate, despre politică, religie, limbi, cu caracter publicitar sau scrise cu majuscule pot fi şterse, iar accesul la site a autorului poate fi blocat pe un termen nedeterminat.