5. Крапива Liderul 13 etape
201
Accesați concursul

gsp.ro / Noutăți

29.04.2024 Are un frate mai mic cu 8 ani, care îi seamănă identic: „A dat autografe în locul meu!”

29.04.2024 Final incandescent pentru evitarea retrogradării » Reacție tare fix înaintea partidei: „Jucăm împotriva unor culori”

29.04.2024 Cad pe capete! Edi Iordănescu e în alertă » Încă un „tricolor” s-a accidentat la echipa de club

29.04.2024 Hagi îi dublează salariul ca să nu plece la FCSB: „Va lua decizia după finalul campionatului”

29.04.2024 „Frații” de la U Cluj pun presiune pe Dinamo. Ce-i mână în luptă: „Orice loc mai sus aduce un venit în plus la bugetul clubului”

29.04.2024 „Înnebunesc de nervi!” » Golgheterul din anii '90 crede că retrogradarea ar fi sfârșitul pentru Dinamo: „Se fac alte echipe, poate te mai ajută ministerul”

29.04.2024 Un tânăr „artist” între buturi » Cine e portarul promovat de Lobonț la prima echipă pentru Rapid - Universitatea Craiova

29.04.2024 Patronul din Superligă care nu are de gând să-l felicite pe Gigi Becali: „Asta mai lipsea!”

29.04.2024 Gică Craioveanu n-are vreo îndoială: „Batem în Giulești! Ceva s-a întâmplat cu Rapid”

29.04.2024 Primul transfer picat de pe lista lui Becali: „Știți câți bani au cerut? Discuția e încheiată!”

29.04.2024 Omul care a umilit-o pe Dinamo speră într-o salvare de zile mari a „câinilor”: „Un antrenor român era mai nimerit” + Cum i-a „încins” pe unii jucători care au ajuns campioni

29.04.2024 Ronaldo a decis să-și scoată la vânzare clubul de fotbal » Diferență mare între cerere și prima ofertă

29.04.2024 Fostul fotbalist de la FCSB a ieșit campion pentru prima oară în carieră, la 15 luni distanță de când Becali l-a pus pe liber

29.04.2024 Un fost mare fotbalist îl atacă dur pe Salah: „A fost un prost și l-a ofensat pe Klopp!”

29.04.2024 Obsesia lui Arteta » Momentul în care Cazorla a înțeles ce va urma: „Îl auzeai, din senin: «Înapoi 30 de secunde, înapoi! Ce vezi aici?». Meciul se terminase, dar noi eram la minutul 20”

29.04.2024 Echipele care vin să joace pe stadionul nou-promovatei trebuie să traverseze strada pentru a ajunge de la vestiare la teren!

29.04.2024 Am aflat verdictul medicilor în cazul accidentării lui Dennis Man » Vestea momentului pentru Edi Iordănescu

29.04.2024 Fotbalistul fascinat de duelurile Bayern vs Real Madrid: „Este marele clasic european. Epic, mistic!”

29.04.2024 Alarmă de incendiu după meciul din Bundesliga: „Le-am spus jucătorilor să dea foc terenului, dar nu mă gândeam c-o iau chiar în serios!”

29.04.2024 L-a tras de ureche pentru că a simulat un penalty! Doi foști colegi de la Real Madrid, protagoniști în El Gran Derby

29.04.2024 Cel mai vechi președinte de club din lume, cu 2.586 de trofee în 42 de ani, a fost detronat! I-a luat locul fostul antrenor al lui Chiricheș

28.04.2024 Ce lovitură! Fotbalistul român care a luat 2,6 milioane de euro în ultimele 12 luni

Cupa Moldovei, 1/2 de finală, meciuri retur
1.05, 19:00 Sheriff - Zimbru
1.05, 19:00 FC Bălți - Petrocub
Posmac înscrie primul gol în Turcia, Koșelev nu a mai debutat în campionatul Japoniei, Damașcan revine în raportul de joc: evoluția jucătorilor moldoveni peste hotare
07 decembrie 2021, marti

Posmac înscrie primul gol în Turcia, Koșelev nu a mai debutat în campionatul Japoniei, Damașcan revine în raportul de  joc: evoluția jucătorilor moldoveni peste hotare Portalul Moldfootball.com, în rubrica săptămînală, relatează cum au evoluat stranierii noștri în campionatele lor pe parcursul săptămînii.

În această rubrică scriem despre toți fotbaliștii din ligile superioare, precum și despre unii jucători ai selecționatei Moldovei, care evoluează în ligile secunde și echipele de tineret ale cluburilor europene.

30.11 - 06.12

ALBANIA

Kastrioti - Kukësi 1:6. Puntus (K) a jucat tot meciul.

ARMENIA

Noah - Noravank 2:1. Paireli (N) a lipsit din raportul de joc.

Noah - Van 3:0. Paireli (N) a rămas rezervă.

Urartu - Ararat-Armenia 0:0. Spătaru (AA) a rămas pe banca de rezerve.

AZERBAIDJAN

Kesla - Sabail 2:2. Namașco (K) a jucat tot meciul.

Slavia - Krumkachy 1:0. Meciul de baraj. Dros (S) a jucat tot meciul și a încasat un cartonaș galben.

Krumkachy - Slavia 0:0. Meciul de baraj. Dros (S) a fost integralist și a încasat un cartonaș galben în prima repriza. Echipa sa a păstrat un loc în eșelonul superior al campionatului din Belarus.

BELGIA

Westerlo - Mouscron 4:3. Postolachi (M) a lipsit în raportul de joc.

BULGARIA

Lokomotiv Plovdiv - Cherno More 1:1. Craciun (L) a rămas pe banca de rezerve.

Slavia Sofia - Lokomotiv Plovdiv 1:1. Craciun (L) a rămas rezervă.

CEHIA

Teplice - Fastav Zlin 4:1. Bulmaga (T) a lipsit din raportul de joc.

CROAȚIA

Osjiek - Slaven Belupo 0:0 (5:4 după lovituri de departajare). Caimacov (S) și-a făcut apariția în teren în minutul 37 și a primit cartonașul galben în minutul 93. Echipa lui a ratat accederea îm 1/2 de finală a Cupei Croației.

Istra - Slaven Belupo 1:2. Caimacov (S) a fost integralist.

GEORGIA

Saburtalo - Samtredia 5:1. D.Mandrîcenco (S) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 65, iar în minutul 16 s-a remarcat cu o pasă de gol. Mudrac (S) lipsește din raportul de joc pentru al 9 meci consecutiv. Saburtalo a încheiat campionatul pe poziția a patra.

GRECIA

Levadiacos - Olympiacos 3:2. 1/8 de finală a Cupei Greciei. Reabciuk (O) a lipsit din raportul de joc.

OFI - Olympiacos 1:3. Reabciuk (O) a jucat tot meciul.

Lamia - PAS Giannina 0:1. Milinceanu (P) a ratat meciul din cauza unei accidentări.

D2. Niki Volos - Xanthi 0:1. R.Gînsari (X) a evoluat toate cele 90 de minute de joc.

JAPONIA

Jubilo Iwata - Blaublitz 2:1. Koșelev (J) a fost inclus pentru prima dată în raportul de joc în campionatul Japoniei, dar nu a debutat. Jubilo a încheiat sezonul pe primul loc în clasament.

ITALIA

D2. Vicenza - Benevento 2:3. Ionița (B) a fost integralist.

D2. Benevento - Pordenone 2:1. Ionița (B) a fost integralist.

Atalanta U-19 - Cagliari U-19 2:2. 1/8 de finală a Cupei Primavera. Iovu (C) a început meciul în formația de start, a încasat un cartonaș galben și a fost înlocuit în minutul 46. Cagliari U-19 a părăsit turneul, pierzând în fața adversarului în urma loviturilor de departajare (5:6).

Pescara U-19 - Juventus U-19 1:1. Blanuța (P) și Staver (P) a evoluat toate cele 90 de minute de joc.

Sampdoria U-19 -Torino U-19 3:2. 1/8 de finală a Cupei Primavera. Akhalaia (Т) și-a făcut apariția în teren în minutul 67 și a marcat un gol.Torino U-19 a ratat accederea în 1/4 de finală a Cupei.

Torino U-19 - Cagliari U-19 0:0. Akhalaia (Т) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 65.

MALTA

Hibernians - Floriana 0:0. Rebenja (F) a rămas rezervă.

ROMÂNIA

Chindia - Sepsi 1:2. 1/4 de finală a Cupei României. V.Damașcan (S) a lipsit în raportul de joc, echipa lui a acces în 1/2 finală a Cupei României.

Mioveni - Sepsi 0:2. V.Damașcan (S) a rămas rezervă, a fost inlcu pentru prima oară în raportulș de joc din luna octombrie.

Buzău - Voluntari 0:1. 1/4 de finală a Cupei României. Armaș (V) a jucat tot meciul. Rață (V) și-a făcut apariția în teren în minutul 63. Echipa lor a acces în 1/2 finală a Cupei.

U Craiova 1948 - Voluntari 0:2. Armaș (V) a jucat tot meciul, Rață (V) a început meciul în formația de start, a pasat decisiv la golul marcat și a fost înlocuit în minutul 84.

Filiași - Universitatea Craiova 0:3. 1/4 de finală a Cupei României. D.Rusu (U) a lipsit din raportul de joc. Echipa lui a acces în 1/2 finală a Cupei.

Botoșani - Universitatea Craiova 2:2. D.Rusu (U) a rămas rezervă.

Academica Clinceni - Dinamo București 1:0. Carp (D) a rămas rezervă.

SLOVACIA

DAC 1904 - Pohronie 2:0. Nicolaescu (D) a lipsit din raportul de joc.

SLOVENIA

Celje - Maribor 0:1. Marandici (C) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 69.

TURCIA

Istanbul Basaksehir - Bodrumspor 1:1 (1:3 după lovituri de departajare). A.Epureanu (I) și-a făcut apariția în teren în minutul 46, a ratat un penalty în seria loviturilor de departajare. Echipa sa a ratat accederea în 1/16 de finală a Cupei Turciei.

Hatayspor - Istanbul Basaksehir 0:3. A.Epureanu (I) și-a făcut apariția în teren în minutul 79.

D2. Adanaspor - Tuzlaspor 1:1. Posmac (T) a jucat tot meciul și a marcat un gol.