gsp.ro / Noutăți

06.05.2024 Puștiul Bogdan Ungureanu a oferit declarația serii după CFR Cluj - Rapid: „Nu am vârsta necesară să răspund la așa ceva”

06.05.2024 Ce răsturnare la CFR Cluj! Nelu Varga a anunțat în direct prima mutare din vară: „M-a convins, semnăm”

06.05.2024 Ce le-a transmis Dan Petrescu elevilor lui înainte de CFR Cluj – Rapid » Philip Otele a spus tot

05.05.2024 Lobonț, după a șaptea înfrângere a Rapidului în ultimele 8 meciuri: „Să continuăm să facem ce am făcut bine”

06.05.2024 Dan Petrescu, spectacol la revenirea la CFR Cluj: „Asta e marea problemă. Dacă eram aici sezonul ăsta, nu se întâmpla așa ceva!”

05.05.2024 Primul meci, primul cartonaș » Criză de nervi a lui Dan Petrescu la CFR Cluj - Rapid

05.05.2024 Își fac stadion de Superliga » La ce sumă se ridică investiția liderului din Liga 2

05.05.2024 Șumudică, prima reacție când a auzit pe cine vrea să aducă Șucu la Rapid: „Ar fi o lovitură”

05.05.2024 Au cerut penalty chiar în finalul reprizei din CFR Cluj - Rapid » Primul verdict al expertului în arbitraj

05.05.2024 Sold-out la meciul crucial din play-out » Câți suporteri sunt așteptați pe stadion

05.05.2024 Mesajul apărut în locul galeriei Rapidului la meciul cu CFR Cluj, în timp ce Șucu își ocupa locul la „oficială”

05.05.2024 A murit Cesar Luis Menotti, antrenorul care a câștigat Campionatul Mondial din 1978

05.05.2024 Șumudică și-a ales echipa: „În seara asta semnez, dacă vreau. Mai stau până miercuri”

05.05.2024 Pițurcă nu a avut milă de jucătorul lansat de Hagi: „Credeam că e cel mai mare talent, dar acum...”

05.05.2024 Au invadat străzile orașului! PSV Eindhoven a învins-o pe Sparta Rotterdam și este campioană în Olanda

05.05.2024 Pătrundere superbă a lui Dennis Man încheiată cu golul lui Valentin Mihăilă, în Parma - Cremonese

05.05.2024 Chelsea și-a spulberat rivala și speră la cupele europene » Palmer l-a egalat pe Haaland

05.05.2024 Liverpool - Tottenham 4-2 » Echipa lui Drăgușin a fost ciuruită pe Anfield, în a patra înfrângere consecutivă

05.05.2024 La un pas de istorie în Arabia Saudită! Cristiano Ronaldo, hattrick pentru Al Nassr

05.05.2024 Boloni s-a abținut cu greu: „Voi fi chemat la Comisia de Disciplină!”

05.05.2024 În 1987 termina în fața lui Hagi în cursa pentru Balonul de Aur, acum e agent imobiliar » Și-a schimbat și look-ul: „Samuraiul a plecat în vacanță!”

05.05.2024 Messi a rescris istoria! Ce a reușit în 33 de minute din Inter Miami - New York Red Bulls: prima dată în carieră și record MLS

Boiciuc - o dublă și două pase de gol, un autogol și o eliminare pentru moldovenii de la Puszcza, Kukesi și Solodovnicov acced în semifinala Cupei Albaniei, Armaș revine în lot la Voluntari: evoluția internaționalilor moldoveni
12 martie 2024, marti

Boiciuc - o dublă și două pase de gol, un autogol și o eliminare pentru moldovenii de la Puszcza, Kukesi și Solodovnicov acced în semifinala Cupei Albaniei, Armaș revine în lot la Voluntari: evoluția internaționalilor moldoveni Portalul Moldfootball.com, în rubrica săptămînală, care este publicată în noaptea dintre luni spre marți, relatează cum au evoluat stranierii noștri în campionatele lor pe parcursul săptămînii.

În această rubrică scriem despre toți fotbaliștii din ligile superioare, precum și despre unii jucători ai selecționatei Moldovei, care evoluează în ligile secunde și echipele de tineret ale cluburilor europene.

05.03 - 11.03

ALBANIA

Partizani - Kukesi 0:1 (3:5 pen; primul meci 1:0). Cupa Albaniei, 1/4 de finală, retur. Solodovnicov (K) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 90+3, clubul său a acces în semifinala competiției.

Kukesi - Laci 1:0. Solodovnicov (K) a fost integralist.

ARMENIA

Van - Pyunik 1:0. Cociuc (P) a lipsit din raportul de joc.

AZERBAIDJAN

Turan-Tovuz - Araz Naxcivan 2:0. Marandici (T) a lipsit din raportul de joc. Avram (A) a jucat tot meciul.

BELARUS

Minsk - Neman 0:1. Cupa Republicii Belarus, 1/4 de finală, retur. Costrov (N) a rămas rezervă, clubul său a acces în semifinala competiției.

Isloch - Vitebsk 0:2. Cupa Republicii Belarus, 1/4 de finală, retur. Bulmaga (I) a jucat tot meciul, clubul său a acces în semifinala competiției.

Torpedo BelAZ - Shakhtyor Soligorsk 2:0. Cupa Republicii Belarus, 1/4 de finală, meciul tur. Cobeț (T) a fost înlocuit în minutul 72.

Shakhtyor Soligorsk - Torpedo BelAZ 1:0. Cupa Republicii Belarus, 1/4 de finală, meciul tur. Cobeț (T) și-a făcut apariția în teren în minutul 58, clubul său a acces în semifinala competiției.

CROAȚIA

Varazdin - Istra 1961 2:2. Iovu (I) a rămas rezervă.

Dinamo Zagreb - Slaven Belupo 5:2. Caimacov (S) a fost lăsat în teren în minutul 77.

ELVEȚIA

Stade Lausanne Ouchy - Luzern 2:1. V.Damașcan (S) a lipsit din raportul de joc.

FRANȚA

D2. Grenoble - Laval 0:2. Postolachi (G) a fost lăsat în teren în minutul 65.

GRECIA

PAS Lamia 1964 - AEK Atena 0:4. Koșelev (P) a jucat tot meciul.

D2. Apollon Pontou - AEL Larisa 1:3. Stînă (A) a fost înlocuit în minutul 68.

ITALIA

D2. Lecco - Palermo 0:1. Ionița (L) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 65. Conform Flashscore a primit cel mai mic calificativ în acest meci - 5.9.

KAZAKHSTAN

Zhenis - Șahtior Karagandî 1:0. Mostovei (Ș) a rămas rezervă.

LETONIA

Liepaja - Tukums 2000 0:2. Rozgoniuc (L) a lipsit din raportul de joc.

LIBAN

Nejmeh - Al Ansar 1:2. Litveacov (N) a jucat tot meciul.

LITUANIA

Panevezys - Dainava 0:0. D.Mandrîcenco (D) a fost integralist.

LUXEMBURG

Swift Hesperange - Fola 4:1. Akhalaia (S) a lipsit din raportul de joc.

POLONIA

Puszcza Niepolomice - Rakow 1:1. Craciun (P) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 46, iar în minutul 26 a marcat un autogol. Revenco (P) a început meciul în formația de start și a fost eliminat cu un cartonaș roșu direct în minutul 21.

ROMÂNIA

Voluntari - Universitatea Cluj 0:0. Armaș (V) și Rață (V) au jucat tot meciul. Armaș a revenit în lot după o pauză de cinci săptămâni petrecute pe banca de rezerve, a purtat banderola de căpitan și a primit unul dintre cele mai înalte calificative în această confruntare.

Oțelul - Poli Iași 1:1. V.Jardan (O) a rămas rezervă.

Dinamo București - UTA Arad 1:0. Railean (D) și Neagu (D) au rămas rezerve.

RUSIA

Spartak - Fakel 0:2. Reabciuk (S) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 65, iar Moțpan (F) și-a făcut apariția în teren în minutul 77.

TURCIA

D2. Boluspor - Giresunspor 2:1. Posmac (B) a fost integralist și conform Flaschscore a primit cel mai înalt calificativ în acest meci - 8.1.

ȚĂRILE DE JOS

Nijmegen - Heerenveen 2:0. Nicolaescu (H) a lipsit din raportul de joc din cauza accidentării.

UCRAINA

Shakhtar Donetsk - Kolos 3:2. Cucoș (K) a jucat tot meciul și a încasat un cartonaș galben.

UZBEKISTAN

Dinamo Samarkand - Neftchi Ferghana 0:1. Carp (N) a lipsit din raportul de joc.

LIGA 2 (ROMÂNIA)

Steaua - Viitorul Târgu-Jiu 5:0. Boiciuc (S) și-a făcut apariția în teren în minutul 46, a marcat două goluri și s-a remarcat cu două pase de gol.

Mioveni - Steaua 2:0. Cărăruș (M) a fost integralist și a marcat al doilea gol al echipei sale. Boiciuc (S) a fost înlocuit în minutul 66.

Reșița - Gloria Buzău 2:0. Dolghi (R) a început meciul în formația de start.

Miercurea Ciuc - Ceahlăul 2:0. Jalbă (C) și-a făcut apariția în teren în minutul 46.

Chindia - Alexandria 3:0. Cojocaru (C) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 70, Bogaciuc (C) a fost integralist.

Progresul Spartac - Unirea Slobozia 0:2. Rusu (U) a jucat tot meciul. Cojocari (U) și-a făcut apariția în teren în minutul 66.

Administraţia site-ului nu poartă răspundere pentru comentariile vizitatorilor. În acelaşi timp, administraţia vă îndeamnă să purtaţi discuţii în mod civilizat. Mesajele necenzurate, despre politică, religie, limbi, cu caracter publicitar sau scrise cu majuscule pot fi şterse, iar accesul la site a autorului poate fi blocat pe un termen nedeterminat.