04.05.2024 FCSB, colecție specială pentru celebrarea titlului din Superligă » „Campionii României suntem noi!”
04.05.2024 A răspuns DUR scandărilor xenofobe: „Cu adevărat penibil! Mereu pățim așa la Ovidiu”
04.05.2024 Prima mutare a lui Dan Petrescu la CFR Cluj » Vine gratis omul dorit insistent și de FCSB!
04.05.2024 Dezvăluiri despre Ronaldo, la 6 ani după decizia-șoc: „A vrut să ZGUDUIE planeta!”
04.05.2024 Sturm Graz a câştigat Cupa Austriei! Show în vestiar pe hit-ul momentului, „Made in Romania”
03.05.2024 Veste mare anunțată de UEFA: loturi mărite la 26 de jucători pentru EURO!
03.05.2024 Marco Reus pleacă de la Dortmund după 12 ani! Unde-și va continua cariera legenda Borussiei
V? prezent?m lista meciurilor amicale ale echipelor din Divizia Na?ional? ?n acest intersezon. Lista va fi actualizat? permanent pe m?sur? ce noi informa?ii ?i rezultate vor fi disponibile.
9 ianuarie
Iskra-Stal - Rapid 4:2
Goluri: Porfireanu, Chilichevici, Suciu (2) - Livandivschi (2)
11 ianuarie
Costuleni - Iskra-Stal 0:0
14 ianuarie
Zimbru - Dacia 2:2
15 ianuarie
Olimpia - Sf?ntul Gheorghe 3:1
Goluri: Ovseannicov (2), Somide - Railean
Costuleni - Academia-UTM 4:1
Goluri: M.?oimu (2), D.Calincov, R.Muntean - G?nsari.
17 ianuarie
Zimbru - Spartak (Nalchik, Rusia) 3:1
Goluri: Nosenco, Agoci, O.Andronic - Pughin.
18 ianuarie
Dacia - Spartak (Moscova, Rusia) 1:1
Goluri: Corgalidze, 13 (d/p) - 1:0, Dziuba, 54 - 1:1.
19 ianuarie
Milsami - Metalurg-Enisei (Krasnoiasrk, Rusia) 0:0
Sheriff - Dnestr (Ovidiopol, Ucraina) 1:0
Goluri: Gheorghiev, 7 - 1:0.
FC Tiraspol - Costuleni 0:3
Goluri: Ciuico, ?, ?.
Academia-UTM - Dinamo 3:0
Goluri: Ciuperca, 40 - 1:0, G?nsari, 60 - 2:0, G?nsari, 86 - 3:0.
20 ianuarie
Zimbru - Tavriya (Symferopol, Ucraina) 1:1
Goluri: Agoci, 30 - 1:0, ?inder, 43 - 1:1.
Olimpia - Rapid 0:1
Goluri: Bugneac, 55 - 0:1.
21 ianuarie
Milsami - Irtysh (Pavlodar, Kazahstan) 2:0
Sf?ntul Gheorghe - Dinamo 2:0
Goluri: Railean, ?.
Sf?ntul Gheorghe - Ursidos 3:0
22 ianuarie
Dacia - Dinamo (Moscova, Rusia) 1:0
Goluri: Neciaev, 64 - 1:0.
FC Tiraspol - Dnestr (Ovidiopol, Ucraina) 1:1
Goluri: Vorni?el, 56 - 1:0, Cos?rin, 1:1.
Academia-UTM - Lilcora 4:2
Goluri: Galearschi, Ca?caval, Marina, Chiciuc - Turcu,Guja.
23 ianuarie
Sheriff - Dinamo (Bender) 9:0
Zimbru - Amkar (Perm, Rusia) 0:2
Milsami - SKA-Energiya (Habarovsk, Rusia) 0:2
Costuleni - Rapid 2:2
Goluri: Ciuico, Calincov - Bugneac, A.Grosu-sr.
Sheriff-2 - Sf?ntul Gheorghe 0:2
Goluri: Cricimari (2).
24 ianuarie
Dacia - Jemciujina Sochi (Sochi, Rusia) 0:1
Olimpia - Ursidos 0:0
25 ianuarie
Milsami - Khimki (Khimki, Rusia) - meciul a fost am?nat.
26 ianuarie
Dacia - Ried (Ried, Austria) 1:2
Golul \"Daciei\": Sakey, 75.
Academia-UTM - Rapid 1:1
Goluri: Ciuperca - Livandovschi.
FC Tiraspol - Dinamo (Bender) 3:1
27 ianuarie
Milsami - Astra (Ploie?ti, Rom?nia) 1:1
Zimbru - Taraz (Kazahstan) 2:3
Costuleni - Gagauzia 0:0
28 ianuarie
Dacia - Rapid (Vienna, Austria) 3:1
Goluri: Katzer, 3 – 1:0, Gh. Orbu, 50 (pen) - 1:1, Sakey, 55 - 2:1, Molla, 57 - 3:1.
Rapid - Nistru 4:0
29 ianuarie
FC Tiraspol - Sf.Gheorghe 3:1
Goluri: Vorni?el, 29 - 1:0, ?, 43 - 2:0, Railean, 65 - 2:1, ?, 77 - 3:1.
Iskra-Stal - Gelios (Harkov, Ucraina) 1:2
Pentru \"Iskra-Stal\" a marcat: Suciu.
Milsami - Gomel (Gomel, Belarus) 1:3
Pentru \"Milsami\" a marcat: Boghiu.
Academia-UTM - Gagauzia 1:1
30 ianuarie
Zimbru - Astra (Ploie?ti, Rom?nia) 2:2
Goluri: Paulinho, 5 - 0:1, ?, 44 - 1:1, ?, 51 - 1:2, Agoci, 62 - 2:2.
Olimpia - Aktobe (Aktobe, Kazahstan) 0:1
31 ianuarie
Milsami - Vorskla (Poltava, Ucraina) 1:0
Gol: Ademar.
Sheriff - Steaua (Bucure?ti, Rom?nia) 1:4
Goluri: Dic?, 20 - 0:1, Galamaz, 37 - 0:2, Dic?, 65 - 0:3, Dic?, 66 - 0:4, Fransa, 75 - 1:4.
Dacia - Wolfsburg-2 (Germania) 2:4
Pentru \"Dacia\" au marcat: Collins, Gh.Orbu.
1 februarie
Olimpia - Gazovic (Orenburg, Rusia) 0:5
Dacia - Istra (Croa?ia) 2:1
Iskra-Stal - Agrocapital (Ucraina) 1:0
2 februarie
Milsami - Aktobe (Kazakhstan) 0:3
Olimpia - Gurnik (Polonia) 0:4
Zimbru - Jagelonia (Polonia) 0:1
Rapid - ?ahtior (Belarus) 0:2
Dacia - Dinamo (Bucure?ti) 0:4
Sf?ntul Gheorghe - Costuleni 0:6
4 februarie
Sheriff - Tomi (Tomsk, Rusia) 0:0
Iskra-Stal - Jemciujina (Ucraina) 0:0
Sheriff - Varajdin (Croatia) 1:0
Gol: Cheptine.
Rapid - Locomotiv-2 (Moscova) 2:1
Pentru \"Rapid\" au marcat: A.Maximov, Manaliu.
5 februarie
FC Tiraspol - Academia-UTM 1:0
Olimpia - Zenit-2 1:3
Pentru \"Olimpia\" a marcat: Kouroma.
6 februarie
Rapid - Vityaz (Podolsk, Rusia) 0:0
7 februarie
Costuleni - Ursidos 1:0
Gol: Tama?cov.
Olimpia - Atyrau (Kazakhstan) 0:0
8 februarie
Sheriff - Vaslui (Vaslui, Rom?nia) 0:2
Dacia - Gagauzia 2:0
Goluri: Gucia?vili (2).
Sf.Gheorge - Milsami 0:2
Goluri: Gh.Boghiu (2).
Rapid - Delemon (Elve?ia)
9 februarie
Zimbru - Dinamo 4:1
Goluri: Agochi (2), O. Andronic (2) – Iastrebov.
FC Tiraspol - Dnestr (Ovidiopol, Ucraina) 1:1
Olimpia - Inter (Baku, Azerbaidjan) 0:0
Academia-UTM - CSCA-Buiucani 1:0
10 februarie
Dacia - Sf.Gheorghe 4:1
Goluri: G.Orbu, 32 – 1:0, Gamezarda?vili, 45 – 2:0, Gorceac, 58 – 3:0, R?ilean, 79 – 3:1, Gucea?vili, 88 – 4:1.
Costuleni - Nistru 3:0
Goluri: M.?oimu (2), Vrabie.
Rapid - Snagov (Rom?nia)
12 februarie
Zimbru - Sf?ntul Georghe 4:2
Goluri: O. Andronic, 8 - 1:0, O. Andronic, 14 - 2:0, Al. R?ilian, 48 - 2:1, P. Ojog, 56 - 2:2, Agochi, 67 - 3:2, Covalevschi, 83 - 4:2.
Olimpia - Gagauzia 6:0