213
Accesați concursul

gsp.ro / Noutăți

21.05.2024 Panduru îi cere lui Petrescu să transfere un jucător de la Dinamo la CFR Cluj: „Ar arăta rău?” + Prevede o plecare: „Aude de de «grăsanele» alea de contracte”

21.05.2024 Notele dinamoviștilor în victoria cu Csikszereda » Dennis Politic și restul lumii! Cât a luat eroul lui Dinamo și cum s-au mișcat ceilalți „câini”

20.05.2024 Kopic, detalii din vestiar după Dinamo - Csikszereda: „Asta le-am spus la pauză” + A vorbit despre viitorul său

20.05.2024 Pe aici se trece? Imaginile serii după Dinamo - Csikszereda, cu o fetiță și un jandarm în prim-plan

20.05.2024 Eroul lui Dinamo cu Csikszereda e enigmatic: „M-am uitat pe contract”

20.05.2024 Pleacă de la Dinamo în vară?! Mesaj dur după baraj: „Am vorbit cu conducerea”

20.05.2024 Nu disperă după 0-2 în turul cu Dinamo: „La Miercurea Ciuc le putem pune probleme! Astăzi a făcut diferența un jucător cu calitate”

20.05.2024 Panduru a dat verdictul imediat după Dinamo - Csikszereda: „Nu-i mai vine să rămână la echipă. Mi s-a părut incredibil așa ceva”

20.05.2024 Ce s-a întâmplat pe gazon imediat după Dinamo - Csikszereda!

20.05.2024 Reacția presei din Ungaria după ce suporterii ciucani au încercat să intre pe Arena Națională cu steagul Ținutului Secuiesc

20.05.2024 Gol nePOLITICos în Dinamo - Csikszereda! Fentă à la Iniesta, iar Arena Națională a ERUPT!

21.05.2024 Campion în Grecia, Răzvan Lucescu acuză ajutorul primit de rivale: „Are forță politică! Patronii s-au întâlnit înainte de meci”

20.05.2024 Răzvan Lucescu dezvăluie cât trebuie să plătească orice echipă care-l vrea: „Asta e clauza de reziliere. Pentru echipele din Vest e mai puțin”

20.05.2024 Răzvan Lucescu, așa cum nu l-ai mai văzut vreodată » A dansat pe ritmurile „Made in Romania” și a pasat trofeul cu jucătorii lui: „Iali, iali, iali”

20.05.2024 Liverpool a anunțat OFICIAL înlocuitorul lui Jurgen Klopp, a doua zi după despărțirea de antrenorul neamț

20.05.2024 Jurgen Klopp și-a luat rămas bun de la Liverpool » Englezii dezvăluie ce va face de acum

20.05.2024 Radu Drăgușin, „premiat” a doua zi după finalul sezonului: „Ha-ha-ha. Nu se poate!”

20.05.2024 Echipa din Superliga care l-a felicitat pe Răzvan Lucescu, după ce a luat titlul cu PAOK

20.05.2024 Ritual nocturn original după salvarea de la retrogradare. Cum au sărbătorit jucătorii lui Cagliari!

20.05.2024 Atacantul-revelație din Premier League: mai multe goluri decât golgheterul Haaland, dar n-a fost convocat la EURO!

20.05.2024 Românul care a declanșat fiesta după ce echipa a promovat în prima ligă! Show pe „Made in Romania”

20.05.2024 Mircea Lucescu a urmărit meciul care a făcut-o pe PAOK campioană în condiții groaznice: „Într-o cușcă, nici nu se putea respira”

Finala Cupei Moldovei
25.05, 20:00 Petrocub - Zimbru
Cociuc a jucat contra Sheriff-ului în LE, Reabciuk a pasat decisiv în Cupele Europene, Nicolaescu înscrie primul gol în acest sezon în Slovacia: evoluția internaționalilor moldoveni
23 august 2022, marti

Cociuc a jucat contra Sheriff-ului în LE, Reabciuk a pasat decisiv în Cupele Europene, Nicolaescu înscrie primul gol în acest sezon în Slovacia: evoluția internaționalilor moldoveni Portalul Moldfootball.com, în rubrica săptămînală, care este publicată în noaptea dintre luni spre marți, relatează cum au evoluat stranierii noștri în campionatele lor pe parcursul săptămînii.

În această rubrică scriem despre toți fotbaliștii din ligile superioare, precum și despre unii jucători ai selecționatei Moldovei, care evoluează în ligile secunde și echipele de tineret ale cluburilor europene.

16.08 - 22.08

ARMENIA

Pyunik - Sheriff 0:0. Liga Europei, runda play-off, tur. Cociuc (P) a jucat tot meciul.

Pyunik - Van 0:0. Cociuc (P) a lipsit din raportul de joc.

BELARUS

Gomel - Belshina 0:3. Costrov (G) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 87.

Dinamo Minsk - Slavia 0:0. Dros (S) și Cobeț (S) și-au făcut apariția în teren în minutul 63.

BELGIA, D2

Beveren - Virton 2:2. Akhalaia (V) a lipsit din raportul de joc.

CROAȚIA

Slaven Belupo - Gorica 2:1. Caimacov (S) a lipsit din raportul de joc.

GRECIA

Apollon Limasol - Olympiacos 1:1. Liga Europei, runda play-off, tur. Reabciuk (O) a fost integralist și s-a remarcat cu o pasă de gol.

Olympiacos - PAS Giannina 2:0. Reabciuk (O) a rămas rezervă.

JAPONIA

Nagoya Grampus - Jubilo Iwata 1:0. Koșelev (J) a lipsit din raportul de joc.

ISRAEL

Hapoel Kiryat Shmona - Hapoel Haifa 0:0. Cupa Toto, grupa A. Moțpan (Haifa) a lipsit din raportul de joc.

Hapoel Haifa - Hapoel Tel Aviv 2:0. Moțpan (Haifa) și-a făcut apariția în teren în minutul 82.

ITALIA

Udinese - Salernitana 0:0. Moțoc (S) a rămas rezervă.

D2. Pisa - Como 2:2. Ionița (P) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 70.

Cagliari U-19 - Torino U-19 0:1. Iovu (C) a lipsit din raportul de joc.

KAZAKHSTAN

Aktobe - Ordabasy 3:!. Ghinaitis (A) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 46, în minutul 32 a primit un cartonaș galben.

Akzhayik - Kaspij 2:0. Sicaci (A) a rămas rezervă.

Maqtaaral - Turan 2:0. Rozgoniuc (M) a rămas rezervă.

ROMÂNIA

FCSB - Viking 1:2. Conference League, runda play-off, tur. Rață (V) și-a făcut apariția în teren în minutul 73.

Universitatea Cluj - Sepsi 0:1. Boiciuc (U) a fost lăsat în teren în minutul 46. V.Damașcan (S) a început meciul pe banca de rezerve și a jucat ultimele două minute de joc.

Farul - Voluntari 2:1. Armaș (V) a fost integralist și a încasat un cartonaș galben în minutul 90+6.

Rapid București - UTA Arad 1:0. Postolachi (U) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 61.

Universitatea Craiova - Hapoel Beer Sheva 1:1. Conference League, runda play-off, tur. Rusu (U) a rămas rezervă.

Universitatea Craiova - Petrolul 0:1. E.Cebotaru (P) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în prelungiri după repriza secundă.

RUSIA, D2

Ufa - Volgar 0:0. Carp (U) a jucat tot meciul și a primit un cartonaș galben.

Volga Ulyanovsk - Rubin 1:2. Ciuperca (R) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 55. A încasat un cartonaș galben în minutul 53.

SLOVACIA

Spartak Trnava - DAC 1904 3:1. Nicolaescu (D) și-a făcut apariția în teren în minutul 46 și în minutul 53 a marcat un gol.

TURCIA

Istanbul Basaksehir - Antwerp 1:1. Conference League, runda play-off, tur. A.Epureanu (I) a rămas rezervă.

Istanbul Basaksehir - Kayserispor 2:0. A.Epureanu (I) a lipsit din raportul de joc.

UZBEKISTAN

Nasaf - AGMK 0:0. Spătaru (А) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 46.

Administraţia site-ului nu poartă răspundere pentru comentariile vizitatorilor. În acelaşi timp, administraţia vă îndeamnă să purtaţi discuţii în mod civilizat. Mesajele necenzurate, despre politică, religie, limbi, cu caracter publicitar sau scrise cu majuscule pot fi şterse, iar accesul la site a autorului poate fi blocat pe un termen nedeterminat.