4. Gol Liderul F2-7 etape
209
Accesați concursul

gsp.ro / Noutăți

13.05.2024 Tragerea la sorți a programului meciurilor de baraj pentru menținerea/promovarea în Superliga » Noi emoții pentru Dinamo

13.05.2024 Dan Nistor, show la conferință: „Blat cu Dinamo? Trebuie ” + Mesaj pentru cei care l-a înjurat

13.05.2024 Adrian Mititelu se ia de Mihai Rotaru și Olguța Vasilescu: „Toată lumea știe asta în Craiova”

13.05.2024 Dinamo a evitat dezastrul, dar are o MARE problemă la baraj

13.05.2024 Ioan Ovidiu Sabău, mesaj categoric pentru șefii lui U Cluj: „De la anul nu mai gândesc așa!”

13.05.2024 Lui Zeljko Kopic i s-a făcut rău pe bancă » Oamenii din staff i-au sărit în ajutor

13.05.2024 Rednic, conferință curioasă: „Eu am făcut ceva pentru Dinamo. S-a văzut și azi!” + îl atacă pe dușmanul din tabăra „câinilor”: „Salariu de nesimțit”

13.05.2024 Cum a apărut MM Stoica în direct, după ce FCSB a devenit campioană: „Dacă mă enervez îmi scot și sacoul”

13.05.2024 Dănuț Lupu cere o mutare urgentă la Dinamo: „Nu iei doi gunoieri când îți faci casă”

13.05.2024 Imaginile care l-au scandalizat pe Giani Kiriță: „De asta ești în situația actuală!”

13.05.2024 Ce s-a întâmplat în vestiarul lui FC Voluntari, imediat după retrogradare » Reporterii GSP au surprins scenele

13.05.2024 Istorie în Liga Campionilor! Și-au asigurat în premieră prezența în grupele competiției

12.05.2024 Răzvan Lucescu, victorie mare în derby » Cum arată lupta la titlu cu două etape înainte de final

12.05.2024 Denis Drăguș, „dublă” pentru Gaziantep, care a ieșit din zona retrogradării + Alexandru Maxim, „hattrick” de pase decisive

12.05.2024 Al 13-lea titlu la rând pentru echipa peste care FCSB poate da în preliminarii » Un român, la „patru ace” în mijlocul petrecerii de pe gazon

12.05.2024 Promovare istorică: au intrat în Bundesliga pentru prima oară! + încă un an ratat pentru Hamburg

12.05.2024 Manchester United - Arsenal 0-1 » „Tunarii” câștigă la limită pe „Old Trafford” și mută presiunea pe City! Final DE FOC în Anglia

12.05.2024 Imagini impresionante de la petrecerea de titlu a Realului

12.05.2024 Radu Drăgușin vrea să plece de la Tottenham! Ce club mare l-ar cumpăra imediat

12.05.2024 Erik ten Hag răspunde contestatarilor: „Cine mă cere plecat nu are nicio cunoștință despre fotbal”

12.05.2024 Atac dur la Harry Kane în Germania: „A costat 100 de milioane, m-aș fi așteptat să strângă din dinți”

12.05.2024 Ce a spus Ange Postecoglou despre prestația lui Radu Drăgușin cu Burnley

Ghecev, Postolachi și Damașcan înscriu goluri, Akhalaia este premiat cu medaliile de aur: evoluția internaționalilor moldoveni
23 mai 2023, marti

Ghecev, Postolachi și Damașcan înscriu goluri, Akhalaia este premiat cu medaliile de aur: evoluția internaționalilor moldoveni Portalul Moldfootball.com, în rubrica săptămînală, care este publicată în noaptea dintre luni spre marți, relatează cum au evoluat stranierii noștri în campionatele lor pe parcursul săptămînii.

În această rubrică scriem despre toți fotbaliștii din ligile superioare, precum și despre unii jucători ai selecționatei Moldovei, care evoluează în ligile secunde și echipele de tineret ale cluburilor europene.

16.05 - 22.05

ARMENIA

Pyunik - Lernayin 2:0. Cociuc (P) nu evoluează din cauza unei accidentări.

AZERBAIDJAN

Turan-Tovuz - Sabail 2:2. Marandici (T) a fost integralist.

BELARUS

Slavia - Slutsk 1:0. Cobeț (Sla) și Costrov (Sla) au fost integraliști. Dros (Sla) a lipsit din raportul de joc.

Isloch - BATE 1:1. Bulmaga (I) a lipsit di raportul de joc.

Dinamo Brest - Gomel 3:3. Litveacov (D) a fost integralist.

BULGARIA

Spartak Varna - Hebar 2:1. Belousov (S) a fost lăsat în teren în minutul 88.

CIPRU

AEL - Karmiotissa 3:0. Milinceanu (A) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 61.

Paralimni - AEL 3:0. Milinceanu (A) a lipsit din raportul de joc.

CROAȚIA

Lokomotiv Zagreb - Istra 1961 3:1. Iovu (I) a rămas rezervă.

GEORGIA

Gagra - Saburtalo 1 :2. Fratea (G) nu a fost inclus în raportul de joc.

GRECIA

D2. Panserraikos - Diagoras 3:1. Stînă (P) a fost integralist.

ITALIA

D2. Modena - Sudtirol 2:1. Ionița (M) a fost înlocuit în minutul 70.

D2. Pisa - SPAL 1:2. Dumbrăvanu (S) a lipsit din raportul de joc.

KAZAKHSTAN

Kairat - Kaisar 0:3. Sicaci (Kaisar) a fost integralist și a încasat un cartonaș galben. Ghinaitis (Kaisar) a rămas rezervă.

LETONIA

Tukums 2000 - Valmiera 0:0. Holodov (T) a rămas rezervă.

Riga - Tukums 2000 5:1. Holodov (T) a rămas rezervă.

LUXEMBURG

Niedercorn - Swift Hesperange 2:2. Akhalaia (S).

ROMÂNIA

Chindia - Voluntari 2:2. V.Damașcan (V) a deschis scorul în acest meci, a fost înlocuit în minutul 68. Armaș (V) a fost integralist, iae Rață (V) a fost înlocuit în minutul 79. Voluntari va juca meciurile de baraj cu U Craiova 1948 pentru accederea în preliminariile din Conference League.

UTA Arad - U Craiova 1948 1:1. Postolachi (U) a fost integralist și a marcat un gol. Blanuța (U) a rămas rezervă, iar clubul său va juca cu Voluntari meciurile de baraj pentru accederea în preliminariile din Conference League. UTA va juca meciurile de baraj pentru evitarea retrogradării.

RUSIA

Torpedo - Dynamo Moscova 0:3. Caimacov (T) a lipsit din raportul de joc.

D2. Ufa - Kamax 1:0. Carp (U) a fost integralist.

D2. Rodina - Kuban 2:2. Ciuperca (K) a fost schimbat în minutul 84, cinci minute anterior a primit un cartpnaș galben.

TURCIA

Basaksehir - Ümraniyespor 1:1. Epureanu (U) a fost integralist.

Ümraniyespor - Ankaragucu 1:2. Epureanu (U) a fost integralist.

D2. Boluspor - Eyupspor 2:0. Posmac (B) a jucat tot meciul.

D2. Erzurumspor - Boluspor 2:0. Posmac (B) a jucat tot meciul.

UCRAINA

Zorya Luhansk - Inhulets 2:0. D.Mandrîcenco (I) a lipsit din raportul de joc.

Chernomorets Odessa - Minaj 0:1. Ghecev (M) a marcat unicul gol al întîlnirii, care a fost și golul său de debut la clubul ucrainean. A fost înlocuit în minutul 71.

Oleksandriya - Dynamo Kiev 1:5. Baboglo (O) a fost integralist.