19.04.2024 Internaționalul lui CFR Cluj n-a suportat umilința! A anunțat că pleacă la vară: „Aici avem nevoie de un antrenor ca lumea”

19.04.2024 Louis Munteanu, întrebat direct dacă se gândește la transfer: „Am demonstrat asta!”

19.04.2024 Gică Hagi, mai fericit ca niciodată: „Perfect! Eu am o vorbă, le-am zis-o și băieților”

19.04.2024 Discurs devastator al lui Camora, după umilința cu Farul: „Nu se poate așa ceva! Ne facem cu toții de rușine!”

19.04.2024 Noul star al Farului are planuri mari: „Vreau în Europa!”

19.04.2024 FCSB poate sărbători titlul duminică » Mai are nevoie de DOUĂ rezultate pentru o performanță istorică

19.04.2024 Ce nu s-a văzut la TV în Farul - CFR Cluj » Scandarea favorită din fața galeriei + singurul „feroviar” care a sărbătorit

19.04.2024 Ionuț Cojocaru, noua invenție a „Regelui” » Supergol cu CFR!

19.04.2024 Bogdan Andone, cătrănit: „Fără discernământ!”

19.04.2024 Marius Măldărășanu nu face reproșuri de ziua lui: „Un punct cât o victorie!”

19.04.2024 Dezastru complet! Au pierdut 18 puncte și nu se mai pot salva de la retrogradare

19.04.2024 Bayer Leverkusen ține cu dinții de vedetele sale! Suma fabuloasă pe care o cere în schimbul lui Wirtz

19.04.2024 Decizie importantă în fotbalul din Anglia » Se schimbă regulamentul

19.04.2024 Moment controversat în Conference League » Imediat după gol, antrenorul Fiorentinei a mers în spatele băncii și a sărutat o jurnalistă căsătorită

19.04.2024 Rafa Benitez e cu ochii pe Man și Mihăilă

19.04.2024 Barcelona dă cea mai mare lovitură din istorie » Contract de 1,3 miliarde de euro

19.04.2024 Joey Barton, vizitat de poliţie de patru ori în trei zile din cauza postărilor de pe Twitter: „Bun venit în Coreea de Nord!”

19.04.2024 Ironii pe rețelele de socializare, după eliminarea echipelor engleze din Europa » Contul oficial al Serie A și Mats Hummels au lansat atacuri directe

19.04.2024 Cât mai costă un laser folosit de un portar împotriva unui adversar. Sancțiune uriașă dictată!

19.04.2024 Santiago Bernabeu, de nerecunoscut! Suma uriașă cheltuită de Real Madrid pentru modernizarea templului „Los Blancos”

19.04.2024 Bayern, caută-ți un alt antrenor! Anunț de ultim moment în privința lui Julian Nagelsmann

Super Liga, Faza 2, Etapa 6
20.04, 18:00 FC Bălți - Petrocub
21.04, 15:00 Sheriff - Dacia Buiucani
21.04, 18:00 Zimbru - Milsami
Debutul lui Leuca în Cambodjia, Milinceanu înscrie, Reabciuk pasează decisiv în Grecia, iar Caimacov joacă regulat în Slovenia. Statistica evoluției stranierilor noștri
08 martie 2021, luni

Debutul lui Leuca în Cambodjia, Milinceanu înscrie, Reabciuk pasează decisiv în Grecia, iar Caimacov joacă regulat în Slovenia. Statistica evoluției stranierilor noștri Portalul Moldfootball.com, în rubrică săptămînală, care este publicată în noaptea dintre duminica spre luni, relatează cum au evoluat stranierii noștri în campionatele lor pe parcursul săptămînii.

În această rubrică scriem despre toți fotbaliștii din ligile superioare, precum și despre unii jucători ai selecționatei Moldovei, care evoluează în ligile secunde și echipele de tineret ale cluburilor europene.

01 - 07.03.2021

ARMENIA

Lori - Noah 2:0. Paireli (N) a bifat toate cele 90 de minute de joc.

Ararat-Armenia - Urartu. Spătaru (AA) a lipsit din raportul de joc. Nu evoluează din cauza unei accidentări.

Shirak - Ararat-Armenia 2:2. Spătaru (AA) continuă să se restabilească după accidentarea suferită.

AZERBAIDJAN

Sabail - Kesla 1:1. Namașco (K) a bifat toate cele 90 de minute de joc. Cociuc (K) a lipsit din raportul de joc.

CAMBODJIA

Boeung Ket - NagaWorld 0:1. Leuca (N) a debutat în campionatul Cambodjiei, făcîndu-și apariția în teren în minutul 46.

DANEMARCA

Vendsyssel - Helsingor 1:2. Postolachi (V) a fost înlocuit în minutul 53.

GEORGIA

Saburtalo - Lokomotiv Tbilisi 2:0. D.Mandrîcenco (S) a început meciul titular și a fost înlocuit în minutul 69. Mudrac (S) a lipsit din raportul de joc.

Samgurali - Saburtalo 0:0. D.Mandrîcenco (Sb) a început meciul titular și a fost înlocuit în minutul 59. Mudrac (Sb) a lipsit din raportul de joc.

GRECIA

Volos - Olympiacos 1:2. Reabciuk (O) a jucat tot meciul.

Aris - Olympiacos 1:1 (Cupa Greciei). Reabciuk (O) a rămas pe banca de rezerve, iar echipa sa a acces în semifinala Cupei Greciei.

Olympiacos - Lamia 3:0. Reabciuk (О) a jucat tot meciul, a pasat decisiv la golul marcat (video).

Panathinaikos - PAS Giannina 1:2 (Cupa Greciei). Milinceanu (P) a intrat pe teren în componența de start, a dat pasă de gol, a fost înlocuit în minutul 75, iar echipa sa a acces în semifinala Cupei Greciei.

PAS Giannina - Panathinaikos 1:0. Milinceanu (P) și-a făcut apariția în teren în minutul 12 și a reușit să înscrie un gol în minutul 75. Acest gol s-a dovedit a fi victorios.

OFI Crete - AEL Larissa 2:3. D.Graur (A) și-a făcut apariția în teren în minutul 26.

ITALIA

Benevento - Verona 0:3. Ionița (B) a evoluat toate cele 90 de minute de joc.

Spezia- Benevento 1:1. Ionița (B) a început meciul titular și a fost înlocuit în minutul 85

Genoa U-19 - Atalanta U-19 2:0. Dumbrăvanu (G) a jucat tot meciul.

Cagliari U-19 - Sampdoria U-19 1:1. Iovu (C) a rămas pe banca de rezerve.

Inter U-19 - Lazio U-19 3:1. Akhalaia (I) și-a făcut apariția în teren în minutul 72.

Benevento U-19 - Pescara U-19 0:0. Blanuța (P) și Staver (P) au lipsit din raportul de joc.

KAZAKHSTAN

Shakhtar Karagandy - Astana 0:2 (Supercupa Kazahstanului). Ciuperca (А) și-a făcut apariția în teren în minutul 81, Astana a ajuns în finala Supercupei.

Tobol - Astana 1:1 (pen 5:4) (Supercupa Kazahstanului). Ciuperca (А) și-a făcut apariția în teren în minutul 70, a marcat în seria loviturilor de departajare, dar Astana a pierdut finala Supercupei.

ROMÂNIA

Poli Iași - Voluntari 0:2. Armaș (V) a jucat toate cele 90 de minute ale meciului, Brînză (P) a lipsit din raportul de joc.

Chindia - Universitatea Craiova 0:1. Rață (C), care evoluează stabil pentru Chindia în campionat, nu a fost inclus în lot pentru meciul din Cupă, iar echipa sa a pierdut lupta pentru un loc în semifinala competiției.

Chindia - Universitatea Craiova 0:1. Rață (C) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 89.

Viitorul.- Academica 1:1. A.Craciun (V) a lipsit din raportul de joc. E.Cebotaru (A) în vîrstă de 36 de ani a jucat tot meciul, a purtat banderola de căpitan.

RUSIA

Dinamo - Tambov 2:0. Carp (T) A debutat pentru Tambov, a fost înlocuit în minutul 65

Krylia Sovetov - Chertanovo 5:0. Gațcan (K) nu a evoluat din cauza cumulului de cartonașe galbene.

Krasnodar-2 - Veles 2:1. Iosipoi (V) a rămas pe banca de rezerve.

Akron - SKA-Khabarovsk 1:1. Nihaev (A) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 66, Oancea (S) a lipsit din raportul de joc.

Baltika - Spartak-2 1:0. Plopa (B) a rămas pe banca de rezerve.

SLOVACIA

Slovan - DAC 1904 3:1. Nicolaescu (D) și-a făcut apariția în teren în minutul 76.

SLOVENIA

Olimpia - Celje 1:0. Marandici (C) nu evoluează din cauza traumei.

Aluminij - Koper 0:1. Caimacov (K) a început meciul în formația de start și a fost înlocuit în minutul 88.

Koper - Domjale 0:2. Caimacov (K) a fost integralist, a încasat un cartonaș galben.

TURCIA

Istanbul Basaksehir - Konyaspor 1:1. A.Epureanu (I) a jucat tot meciul. Echipa sa nu a cîștigat campionatul 9 meciuri consecutiv.

Gencerberligi - Istanbul Basaksehir 0:1. A.Epureanu (I) a jucat tot meciul. Istanbul obține prima victorie după 10 meciuri, marcînd un gol în minutul 90 în poarta clubului poziționat pe ultimul loc în clasament.

ȚĂRILE de JOS

Waalwijk - Utrecht 1:2. V.Damașcan (V) a lipsit din raportul de joc.

Fortuna - PSV Eidhoven 1:3. Koșelev (F) a rămas rezervă, după ce a revenit în lot portarul de bază.

Administraţia site-ului nu poartă răspundere pentru comentariile vizitatorilor. În acelaşi timp, administraţia vă îndeamnă să purtaţi discuţii în mod civilizat. Mesajele necenzurate, despre politică, religie, limbi, cu caracter publicitar sau scrise cu majuscule pot fi şterse, iar accesul la site a autorului poate fi blocat pe un termen nedeterminat.
fczimbru
11:10, 09.03.2021
Personal, mult mai mult ma intereseaza a 2-a liga din Romania (de ce nu si a 2-a din Ucraina), decit prima liga din Kambodja, Oman, Japonia sau Armenia, Uzbechistan, Tadjikistan unde tot sunt moldoveni necunoscuti.
jeka
23:58, 08.03.2021
Не знал что в Камбодже есть команда Новгород. Молодец.
fczimbru
21:27, 08.03.2021
South - molodet, admin бери пример
Феня
21:22, 08.03.2021
При чем тут Чуперка? Он же русский. Автор вроде речь только о молдаван?! Чуперка сам сказал что за Молдову ему не сыграть, зачем тогда о нем писать?
South
15:39, 08.03.2021
Вот вам и вторая лига Румынии:

Поли Тимишоара - Металглобус Бухарест 1-0, Вадим Ковальчук (М) был заменен на 46-й минуте

Вииторул Т. Жиу - ЧСМ Решица 2-1, вратарь Денис Русу (В) остался в запасе

Дунэря Кэлэрашь - Рипенсия Тимишоара 2-2, Андрей и Валерий Макрицкие (Р) отыграли весь матч, а Раду Рогак (Р) был заменен на 74-й минуте, успев заработать горчичник. на 22-й минуте

Рапид - Чиксереда М. Чук 1-3, Енрики Финика (Р) отыграл весь матч

Аэростар Бакэу - Пандурий Т. Жиу 1-1, вратарь Лучиан Чеботарь (А) отыграл весь матч

ЧСМ Слатина - Фарул Констанца 1-1, Ион Карауш (Ф) начал игру в стартовом составе и был заменен на 54-й минуте, Илья Дамашкан (Ф) вышел на замену на 54-й минуте, а на 70-й минуте забил гол, а их коллега, вратарь Себастьян Агаки остался в запасе.

Глория Бузэу - Униря Слобозия 2-0, Максим Юрку (Г) вышел на замену на 59-й минуте, а его коллега Георге Андроник - на 5 минут позже.

09:55, 08.03.2021
Спасибо, очень не хватало такой рубрики чтобы все в одном месте.
Бордин и Клещенко должны теперь часть зарплаты перечислять автору за то что получают всю информацию в как на блюдечке :)
qwety@yandex.ru
«Внимание! Этот пользователь написал комментарии под разными никами: qwet»
09:48, 08.03.2021
To Golasso
Наших нету во вторых лигах ( я имею в виду про значимость лиг) Казахстана , Азербайджана , Украины
Golasso
08:46, 08.03.2021
qwet
Возможно потому что слишком большая привилегия для чемпионата, занимающего 25 место в рейтинге УЕФА. С таким же успехом можно рассказать о игроках выступающих во-вторых лигах Азербайджана и Казахстана, которые находятся строчками ниже. А вот то что не рассказывают про игроков (если такие имеются) во второй лиге Украины, это вопрос. Украина 12 в Европе.
qwet
«Внимание! Этот пользователь написал комментарии под разными никами: qwety@yandex.ru»
08:25, 08.03.2021
Админ объясните пожалуйста эту ситуацию
qwet
08:24, 08.03.2021
Почему нету информации о наших молдавских игроков во 2 лиги Румынии ? Их же очень много там , зато есть лига Италии у-19 . Нонсенс
Maia
01:23, 08.03.2021
Admin ar fi o solutie sa pui si la fiecare rezumatele la meciuri si sa ne mindrim de jucatori nostri. Chiar daca sunt multi legioneri oricum putini au practica de joc. Doar Epureanu,Ionita,Reabciuc,Caimacov,Rata,Graur,Armas,Milinceanu joaca la echipele sale.