2. RACUCADABRA Liderul 4 etape Liderul F2-7 etape
5. Крапива Liderul 13 etape
201
Accesați concursul

gsp.ro / Noutăți

28.04.2024 CFR Cluj - Sepsi se joacă astăzi, de la 21:00, în etapa a 7-a din play-off » Echipele probabile + cele mai tari cote

28.04.2024 Gazeta a dat peste italienii veniți din Verona să celebreze titlul cu FCSB: „Știm istoria măreață și povestea cu Barcelona” » Ce au putut spune despre Mutu și „Maradona din Carpați”

28.04.2024 Fost campion cu Steaua, laude pentru FCSB după câștigarea campionatului: „El e cel mai bun din fotbalul românesc”

28.04.2024 Au plecat de la FCSB, dar sunt campioni » 7 jucători care primesc medalie: doi joacă la rivalele directe

28.04.2024 Ce a scris presa din Ungaria după ce FCSB a devenit campioană: „Nicio echipă nu a reușit asta!”

28.04.2024 Iubita unui fost rival l-a susținut pe Florinel Coman de pe stadion » Mesaj pentru vedeta de la FCSB și iubita lui: „Sunteți un model”

28.04.2024 FCSB știe primul adversar din Europa după câștigarea titlului » Anunțul lui Mihai Stoica

28.04.2024 „Steaua e numai una” » Show pe manele la petrecerea FCSB! Coman a dat dedicații și a cântat + Gestul incredibil al lui MM Stoica

28.04.2024 Gloria Buzău - CS Mioveni, în etapa #7 din play-off-ul Ligii 2 » Deschidere rapidă de scorul în repriza a doua

28.04.2024 Cum și-a spart capul MM Stoica după ce FCSB a luat campionatul: „Nu știu ce a înțeles de a venit așa violent” » Ilie Dumitrescu, reacție amuzantă

28.04.2024 „Dacă iei jucători de genul Alhassan și Luis Phelipe nu te duci niciunde” » Ce jucători ar trebui să caute FCSB pentru a spera la calificarea în grupele Champions League

27.04.2024 O nouă umilință pentru Tătărușanu: a ajuns la 75 de goluri primite + Burcă, schimbat în minutul 23

27.04.2024 „O să iasă foc!” » Ce a putut să spună Salah, în drumul spre întâlnirea cu Klopp, de la vestiare

27.04.2024 Klopp, prima reacție după scandalul cu Salah: „Am rezolvat-o la vestiar”

27.04.2024 Concurență pentru FSCB » Florin Tănase, favoritul lui Becali, ar putea ajunge la altă echipă! Destinație neașteptată

27.04.2024 Scene șocante în West Ham - Liverpool » Salah a sărit la Klopp, pe marginea terenului! A fost nevoie de intervenția colegilor

27.04.2024 Marius Marin și-a salvat echipa de la înfrângere » Rezultatul păstrează suspansul la promovare

27.04.2024 Valentin Mihăilă, GOL vital pentru Parma în lupta pentru promovare

27.04.2024 Al doilea jucător pentru care Bayern oferă 100 de milioane de euro! Pe cine vor bavarezii

27.04.2024 Juventus și AC Milan, remiză în derby-ul din Serie A

27.04.2024 Salernitana a retrogradat oficial în Serie B

27.04.2024 Transfer spectaculos în Serie A. Care este alesul lui De Laurentiis pentru banca lui Napoli

Turneu de Dezvoltare UEFA
28.04, 13:00 Armenia U16 - Moldova U16
0:0
Super Liga, etapa 7
28.04, 18:00 Petrocub - Sheriff
Mihail Platica: "Sunt foarte bucuros că am marcat acest gol, dar în același timp sunt dezamăgit cu rezultatul final"
19 ianuarie 2022, miercuri

Mihail Platica: "Sunt foarte bucuros că am marcat acest gol, dar în același timp sunt dezamăgit cu rezultatul final" Cel de-al 200-lea gol din istoria Naționalei Moldovei s-a marcat marți seara, pe stadionul Titanic Deluxe din Belek.

Autorul golului a fost Mihail Platica (31 de ani), care a debutat ieri la Naționala Moldovei. El a reluat cu capul în poartă din apropiere după cornerul executat de Mihail Caimacov. Jucatorul echipei FC Petrocub a punctat în minutul 13, ridicand scorul la 2:0, după ce Dmitri Mandrîcenco a marcat trei minute mai devreme. Din păcate, Uganda a întors rezultatul, impunându-se cu 3:2.

- Sunt foarte bucuros că am marcat acest gol, dar în același timp sunt dezamăgit cu rezultatul final. Golul 200? Nu a fost o întâmplare, exersăm la antrenamente fazele fixe atât la club cât și la Națională. Știam exact unde va trimite Caimacov mingea și trebuia doar să nu greșesc la finalizare. Recunosc, pentru mine nu contează cine marchează, important este să obținem un rezultat pozitiv, - a declarat Mihail Platica.

Administraţia site-ului nu poartă răspundere pentru comentariile vizitatorilor. În acelaşi timp, administraţia vă îndeamnă să purtaţi discuţii în mod civilizat. Mesajele necenzurate, despre politică, religie, limbi, cu caracter publicitar sau scrise cu majuscule pot fi şterse, iar accesul la site a autorului poate fi blocat pe un termen nedeterminat.